Niestety, tegoroczna edycja imprezy planowana na dni 5 - 7 czerwca 2020 r. nie odbyła się. W tym roku patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Prowincjonalna. Planowaliśmy zorganizować imprezę plenerową, z zabawą, muzyką, warsztatami dla dzieci, adresowaną do wszystkich mieszkańców i przebywających w Rabce turystów i kuracjuszy. Chcieliśmy, aby w tych dniach wszyscy, bez względu na status materialny, mogli korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

Dotychczasowe edycje ukazały, że tego typu impreza angażuje wielu mieszkańców zarówno w realizację tego przedsięwzięcia, jak i do aktywnego w nim uczestnictwa. Z drugiej strony jest to nowy, bardzo atrakcyjny pomysł na promocję naszego Miasta i przypominanie jego ciekawej historii. Bogata oferta warsztatów, zabaw i imprez plenerowych odbiła się szerokim echem nie tylko w lokalnych mediach i w portalach społecznościowych.

Tegoroczna edycja miała być jeszcze bogatsza, bardziej atrakcyjna. Naszym celem pozostaje nowa forma promocji Rabki-Zdroju. Organizowana przez nas impreza, tuż przed rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego, ma zachęcić wczasowiczów do dłuższego spędzenia czasu w Uzdrowisku. A przecież właśnie na tym powinno nam szczególnie zależeć, gdyż jest to jest podstawą funkcjonowania Rabki jako miejscowości turystyczno-uzdrowiskowej. Oczywiście nie mniej ważnym aspektem jest tworzenie wspólnoty mieszkańców, poprzez włączanie się do w organizację, wspólna zabawę i odtwarzanie czaru dawnej Rabki.

Przypominamy atmosferę zeszłorocznej imprezy, zapisaną w filmie Piotra Dziudźka i Piotra Kuczaja

oraz w filmach Janusza Olszyńskiego